Pages Menu
Categories Menu
HIFU – najnowsza metoda leczenia mięśniaków

HIFU – najnowsza metoda leczenia mięśniaków

Bez znieczulenia, krwi, blizn i konieczności pobytu w szpitalu!

EvaClinic z Warszawy jest pierwszym szpitalem w Europie, który od kilku tygodni przeprowadza termiczne usuwanie mięśniaków. Urządzeniem Alpinion Alpius 900, wartości około miliona euro, dysponuje nowy właściciel kliniki firma „Arion Szpitale”. Podczas zabiegu pacjentki są monitorowane „na żywo”. Siedzący obok lekarz widzi na monitorze postęp w termicznym koagulowaniu mięśniaka.

  • To całkowicie bezpieczny zabieg – mówi doktor Waldemar Wierzba, dyrektor kliniki. – Postęp operacji jest bez przerwy monitorowany zintegrowanym USG, który jak wiemy jest stosowany i zalecany nawet w diagostyce kobiet w ciąży .

Podczas zabiegu, pacjentka odczuwa ciepło płynące z wiązki ultradźwiękowej wysokiej intensywności HIFU (FUS). Jedną z najważniejszych zalet systemu HIFU Alpinion jest to, że zabieg leczenia mięśniaków macicy trwa około godziny i nie ma potrzeby hospitalizacji. Pacjentka może sama wrócic do domu i normalnej aktywności.

Nieleczone mięśniaki macicy są powodem dokuczliwych dolegliwości bólowych, nieregularnych i obfitych krwawień, uniemożliwiają też zajście w ciążę. Występują u ok. 40 proc. kobiet w wieku od 35 do 55 lat. Siedem na dziesięć z nich nie wie, że je ma.

Mięśniaki to miękkie guzy zbudowane z włókien mięśni gładkich tego narządu,zazwyczaj w trzonie macicy, rzadziej w szyjce.

Mogą występować pojedynczo lub nawet po kilkanaście – rosną wolno, ale rozmiarami osiągają niekiedy wielkość melona.

Są guzami niezłośliwymi.

Ważną rolę odgrywają predyspozycje genetyczne – często skłonność przechodzi z matki na córkę – oraz zaburzenia hormonalne ( niewłaściwy poziom estrogenów i progesteronu).

Przed zabiegiem, konieczne jest wykonanie badania miednicy małej przy pomocy rezonansu magnetycznego (MRI).

Rezerwacje wizyty w EvaClinic, tel. (+ 48 22) 611 00 06 lub (+48) 697 611 611, [email protected] lub [email protected]

Jak przebiega operacja w EvaClinic? Fotorelacja.

1. Kwalifikacją do zabiegu następuje po dokładnej analizie badania MRI (rezonans magnetyczny miednicy małej) pod kątem możliwośći zastosowania operacji w technologii HIFU.

2. Przed operacją, pacjentka dowiaduje się na czym polega zabieg przy użyciu technologii HIFU.

3. Podczas zabiegu lekarz siedzi obok pacjentki, monitoruje mięśniak i kieruje precyzyjnym strumieniem ultradźwięków HIFU, koagulującym chore tkanki macicy.

4. Pacjentka podczas operacji w technologii HIFU. Bez znieczulenia, bez krwi i bez ran. Ultradźwięki działają precyzyjnie i bezpiecznie. Bezpośrednio po zakończeniu, wychodzi do domu.

2.8/5 - (237 votes)